masaż twarzy

Masaż twarzy – relaks i kosmetyka dla cery

AUTOR

Marcin Kar

DATA

29 maja, 2021

KATEGORIE
UDOSTĘPNIJ

Na naszej twarzy znajduje się blisko 70 mięśni i niezliczona ilość naczyń krwionośnych, które odpowiadają za kondycję cery i sprawiają, że wygląda atrakcyjnie i młodo. Podobnie jak w innych partiach ciała, tak również na twarzy wykonuje się masaż, który w tym przypadku przede wszystkim zapobiega powstawaniu zmarszczek i spłyca te już istniejące. Specjaliści potwierdzają, że regularne wykonywane zabiegi wpływają również ujędrniająco na skórę i poprawia jej ukrwienie, co ma znaczenie w zakresie dobrego samopoczucia i zachowania urody na wiele lat, dlatego watro w tym przypadku powierzyć swoją urodę w ręce specjalistów.

Na czym polega masaż twarzy?

Mówiąc najprościej masaż twarzy nie różni się znacząco od masażu wykonywanego na innych partiach ciała i polega na jego ugniataniu, opukiwaniu oraz wyginaniu w sposób zalecany przez ekspertów. Dzięki temu poprawia się kondycja skóry twarzy, co ma wpływ na młody wygląd. Masaż jest wskazany dla każdej osoby, która chce się zrelaksować w gabinecie masażu, a jednocześnie zadbać o urodę, gdyż z wiekiem spada produkcja kolagenu w skórze, co skutkuje jej wiotczeniem i pojawieniem się zmarszczek i tzw. kurzych łapek. To zaś sprawia, że twarz wygląda starzej i sprawia wrażenie zmęczonej.
Masaż twarzy wpływa na pobudzenie głębokich warstw skóry, również mięśni, co w widoczny sposób poprawia jej napięcie i jędrność, a jednocześnie wpływa na atrakcyjny wygląd, zapewnia dobry owal twarzy i pozwala się zrelaksować. Masaż wykonany w dobrym gabinecie pobudza krążenie krwi na obszarze twarzy, co sprawia, że jest ona lepiej dotleniona i poprawia się jej kondycja. Masaż ma także działanie relaksacyjne i jest powszechnie stosowany w celach profilaktycznych i kosmetycznych. Można, jednak wskazać, że jest też najmniej docenianym rodzajem zabiegu, który powinni wykonywać wszyscy, o ile nie ma przeciwwskazań, gdyż masaż partii twarzy jest naturalnym liftingiem, mającym znaczenie dla zdrowia i samopoczucia, a oprócz poprawy urody wpływa także na pobudzenie działania naczyń krwionośnych i funkcjonowanie narządów wewnętrznych.
W dobrych gabinetach masażu, takich jak np. GML – Gabinety Masażu Leczniczego w Krakowie można zdecydować się na różne rodzaje masażu twarzy, w tym np. nowoczesny masaż, który relaksuje, odpręża i przede wszystkim poprawia elastyczność mięśni i skóry twarzy, przez co zapobiega powstawaniu zmarszczek oraz znacząco wygładza te istniejące. Tuż po samym masażu skóra twarzy jest nieco zarumieniona, co jest jednak naturalnym efektem, ponieważ zostały pobudzone do pracy naczynia krwionośne. Sam masaż sprawia też, że jest się zrelaksowanym i odprężonym, a mięśnie są znacznie mniej napięte, co ma duże znaczenie w zakresie zachowania zdrowego i młodego wyglądu.

Jakie korzyści zapewnia masaż twarzy i dlaczego warto się na niego zdecydować?

Zaletą wykonywania regularnie masażu twarzy jest odprężenie i relaks, jaki w ten sposób zapewnia się swojej własnej skórze. Masaż działa relaksująco, zwłaszcza dla osób przemęczonych, zestresowanych i nie mających na co dzień wystarczająco dużo czasu by zadbać o zdrowie i urodę. Masaż pobudza też skórę do przyjęcia składników aktywnych, takich jak kremy, balsamy itp. i zapewnia ich lepsze wchłanianie.
Warto tu wskazać, że każda skóra jest inna – mniej lub bardziej sucha, ze skłonnościami do przetłuszczania się lub mająca cechy np. cery mieszanej. W każdym z tych przypadków w pewnym wieku pojawiają się zmarszczki, co jest naturalnym efektem starzenia się warstw skóry. Można ten proces opóźnić w naturalny sposób, jednocześnie dodając skórze blasku i sprawiając, że mimo upływu lat będzie wyglądać świeżo. Masaż twarzy jest dobierany indywidualnie do potrzeb każdej osoby, również z uwagi na charakterystyczne cechy związane ze stanem skóry. Dzięki temu działa nie tylko regeneracyjne, ale pobudza też wewnętrzne warstwy skóry i wpływa na poprawę jej jędrności i kondycji, niezależnie od wieku i innych cech charakterystycznych dla każdego pacjenta.

Dlaczego warto udać się na masaż twarzy do profesjonalnego gabinetu masażu?

Warto wiedzieć, że masaż twarzy można wykonywać samodzielnie – w domu, jednak w celu osiągnięcia jak najlepszych efektów warto udać się do renomowanego gabinetu, gdzie specjaliści dobiorą odpowiedni sposób masażu. W takich miejscach jak np. GMLGabinet Masażu Leczniczego w Krakowie można kompleksowo zadbać o skórę twarzy, a pracujący tam specjaliści stosują metody, które dotleniają i odżywiają skórę, a także wspomagają ją i uaktywniają nieużywane wcześniej mięśnie. Dzięki temu poprawia się ukrwienie, co z kolei ma pozytywny wpływ na usuwanie zastojów limfatycznych i toksyn, gromadzących się w efekcie procesu przemiany materii oraz na skutek ekspozycji skóry twarzy na niekorzystne czynniki środowiskowe, w tym np. zanieczyszczenia powietrza. Masaż działa jak zastrzyk, pobudzający skórę do produkcji kolagenu i elastyny, co ma dobroczynny wpływ na jej kondycję dla osób w każdym wieku. Nie ma bariery wiekowej, jeśli chodzi o możliwość wykonania masażu, dlatego mogą z niego skorzystać osoby młodsze jak i seniorzy.
Zwolennicy masażu twarzy wskazują, że jeśli wykonuje się go regularnie to można uzyskać efekt podobny do działania botoksu – jednak znacznie naturalniej i zdrowiej dla organizmu, a jednocześnie łącząc to z relaksem, jaki zapewnia sama wizyta w dobrym gabinecie masażu. To okazja do spędzenia czasu w miły sposób wraz z bliską osobą lub samodzielnie.

Masaż jako remedium na stres

Masaż twarzy jest dobrym sposobem na odprężenie i relaks – zwłaszcza dla osób, które mają stresującą pracę lub sytuację osobistą, co przekłada się na wygląd i powoduje, że skóra twarzy jest zmęczona, szarawa i sprawia wrażenie starszej. Dzięki masażowi twarz wygląda świeżej, a cera wydaje się lekka i odprężona.
Masaż twarzy jak i innych partii ciała jest powszechnie stosowaną metodą na poprawę kondycji cery, relaks i zwiększenie krążenia. W jego efekcie poprawia się też napięcie mięśni, zmniejsza bolesność i znacząco poprawia ogólne samopoczucie. Efekty widoczne są już po jednorazowym zabiegu.
Specjaliści wskazują, że masaż twarzy, podobnie jak i innych partii ciała, ma dobroczynny wpływ na cały system nerwowy oraz układ ruchu. Nie bez powodu to właśnie masaże są najbardziej popularnymi zabiegami odnowy biologicznej i stanowią ponad połowę wszystkich zabiegów leczniczych, które redukują stres i działają rozluźniająco.

Masaż twarzy – lifting i regeneracja warstw skóry

Masaż twarzy poleca się wykonać każdej osobie, o ile nie ma co do tego przeciwwskazań. Można go wykonywać samemu w domu, np. po męczącym dniu lub z samego rana, o ile pozwala na to czas. Warto jednak decydować się też na regularne masaże w dobrym gabinecie, gdzie specjaliści zadbają o kondycję skóry twarzy, łącząc osiągnięcia medycyny z możliwościami jakie zapewnia kosmetologia.
Masaż twarzy działa jak lifting, wpływając na zachowanie młodego wyglądu i elastyczność skóry. Co ciekawe, ma znaczenie także dla prawidłowego funkcjonowania narządów wewnętrznych, ponieważ na skórze znajdują się tak zwane punkty refleksologiczne, a ich stymulacja wpływa pobudzająco na procesy regeneracyjne w całym ciele.
Masaż twarzy wykonywany regularnie poprawia też wchłanianie się kosmetyków, pobudza krążenie krwi i zapewnia dobre samopoczucie, niezależnie od wieku. Decydując się na wykonanie go w specjalistycznym gabinecie masażu można uzyskać jeden z wielu rodzajów masażu. Do tych zaś zalicza się:

– Masaż relaksujący i przeciwzmarszczkowo – lifingujący

Tego typu zabieg powstał w opracowaniu z lekarzami i łączy różne rodzaje ruchów. Wpływa na poprawę mikrocyrkulacji, która ma znaczenie w zakresie właściwego dotlenienia komórkowego, a skórze zapewnia efekt blasku i redukcję zmarszczek. W efekcie jest ona delikatna, wygładzona, a zmarszczki wypełnione i mniej widoczne już po pierwszym zabiegu. Masaż pobudza również skórę do zwiększenia syntezy strukturalnych włókien skóry, takich jak kolagen oraz elastyna. Zapewnia to jednolity koloryt skóry, bez nieestetycznych przebarwień i wpływa na jej ujędrnienie oraz konturuje rysy i owal twarzy.

– Masaż limfatyczny

Posiada on podobne właściwości jak wskazany wyżej masaż relaksujący, a ponadto wspomaga oczyszczenie tkanek z zalegających w nich toksyn, które przedostają się z powietrza i na skutek przyjmowanych pokarmów, palenia tytoniu itp. Tego typu masaż wpływa regenerująco i oczyszczająco na skórę, ale warto pamiętać aby przed jego wykonaniem w gabinecie masażu wypić dużą ilość płynów, ponieważ wspomaga to naturalną zdolność organizmu do wypłukiwania i pozbywania się nagromadzonych wewnątrz toksyn. Masaż określany jest również mianem drenażu, gdyż ma wpływ na lepszy transport substancji odżywczych w organizmie, co bezpośrednio wpływa na wygląd i samopoczucie.

O czym pamiętać wybierając się na masaż twarzy?

Warto też pamiętać, by wcześniej nie wykonywać makijażu, a jeśli go posiadamy to konieczne jest dokładne zmycie go. Zaleca się również peeling twarzy przed udaniem się do gabinetu, a także dokładne umycie dłoni, co pozwoli uniknąć przenoszenia bakterii na twarz, którą często dotyka się nawet mimochodem.
Jeśli odpowiednio przygotujemy się do masażu twarzy w gabinecie to będzie on przyjemnym i relaksującym czasem. Po powrocie do domu można też nałożyć krem lub olejek – zależnie od tego jaki kosmetyk preferujemy na co dzień. Dodatkowo, by zadbać o kondycję skóry warto także w domu wykonywać regularnie masaż twarzy – rano lub wieczorem, używając do tego ulubionego olejku oraz szczoteczek, których jedna strona służy do oczyszczania skóry twarzy, a druga do jej masażu. Warto zwrócić uwagę na masowanie miejsc szczególnie podatnych na pojawienie się zmarszczek, np. okolic czoła.

Przeciwwskazania do masażu twarzy

Co istotne, istnieją przeciwwskazania do wykonania masażu twarzy, choć nie ma ich wiele. Zalicza się do nich głównie stany zapalne skóry twarzy a także silne zmiany trądzikowe, w tym szczególnie ropne i opryszka. Przeciwwskazaniem do wykonania masażu twarzy jest również liszaj, a także inne choroby ogólne, takie jak zaawansowana miażdżyca, zapalenie żył i zakrzepica. Odradza się wykonywanie masażu u osób zmagających się z wysokim ciśnieniem oraz stanami zapalnymi jamy ustnej i gardła, w tym głównie migdałków. Także choroby nowotworowe i powiększone węzły chłonne są przeciwwskazaniem do wykonywania masażu twarzy. Grupą osób, którym odradza się wykonywanie masażu są też kobiety w ciąży.