Masaż dla Kobiet w Ciąży

Masaż dla Kobiet w Ciąży to specjalny masaż, który jest przeznaczony dla kobiet w wyjątkowym stanie jakim jest okres ciąży. Celem masażu jest zmniejszenie obrzęków, napięć i dolegliwości bólowych w okolicach podlegających nadmiernemu obciążeniu: barki, kark i szyja, plecy – szczególnie odcinek lędźwiowo – krzyżowy, kończyny dolne i stawy kończyn dolnych. W miarę jak dziecko rośnie, u kobiety zmienia się środek ciężkości ciała. Na ogół lędźwiowy odcinek kręgosłupa nadmiernie wygina się do przodu. Kręgosłup staje się przeciążony. Przeciążenie mięśni i kręgosłupa wywołuje dyskomfort lub doskwierający ból, który zniechęca do poruszania się. Poza tym rosnący płód uciska naczynia krwionośne powodując zaburzenia krążenia, co często objawia się opuchlizną nóg. To główne powody, dla których masaż dla kobiet w ciąży jest wskazany.

Regularny masaż:

  • przynosi dobre samopoczucie
  • daje efekt uspokajający i wzmacniający
  • poprawia krążenie krwi i limfy (zmniejszenie obrzęków)
  • łagodzi dyskomfort i bóle pleców
  • pomaga szybciej dojść do dobrej formy po porodzie
  • zwiększa elastyczność skóry (zapobieganie rozstępom)
  • poprawia jakość snu

Przebieg i forma masażu ustalana jest indywidualnie dla każdej Pacjentki. Najczęściej masaż odbywa się w pozycji siedzącej, półleżącej lub leżącej.

Zabiegom masażu nie powinny poddawać się kobiety w pierwszym trymestrze ciąży, a także miesiąc przed wyznaczonym terminem porodu. Decyzję skorzystania z masażu w ciąży zawsze należy skonsultować z lekarzem prowadzącym ciążę.

Masaż dla Kobiet w Ciąży
Czas masażuPrzykładowe części ciała, które może obejmować masażSeria 10 masażySeria 5 masażySeria 3 masażyPojedynczy masaż
25 minutustalane z masażystą600 zł315 zł201 zł70 zł
50 minutustalane z masażystą1100 zł 575 zł363 zł 125 zł

Wykupienie karnetu na serię masaży umożliwia zarezerwowanie terminów wszystkich zakupionych masaży; wszystkie karnety są płatne z góry.

Zarezerwuj Masaż dla Kobiet w Ciąży