Masaż Relaksacyjny Kraków

Prowadzisz intensywne tempo życia, które naraża Cię na wysoki poziom stresu i sytuacje, w których musisz mieć nerwy ze stali?

Masaż Relaksacyjny Kraków
Nawet jeśli teraz nie odczuwasz dużych skutków nadmiernego stresu, to z czasem mogą zacząć się one objawiać sztywnieniem mięśni, kołataniem serca, drżeniem mięśni, czy nadmiernym poceniem się. Nie bez powodu stres jest nazywany przez naukowców cichym zabójcą. Ma wpływ na każdy aspekt naszego zdrowia – nie tylko psychicznego, ale również fizycznego. Wywołuje też nadmierną produkcję kortyzolu, który z kolei utrudnia m.in. odchudzanie, jak również zaburza prawidłowy sen.
Najlepszy sposób to oczywiście ograniczenie czynników stresogennych, jednak jeśli w tym momencie nie możesz tego zrobić, to warto sięgać po inne metody, które niwelują jego niszczycielskie skutki. Aby lepiej dostosować masaż do Twoich oczekiwań możesz wybierać w dwóch rodzajach masażu relaksacyjnego: całościowy lub częściowy.

Masaż relaksacyjny całościowy

Spróbuj holistycznego masażu relaksacyjnego całego ciała! Ten rodzaj masażu wykorzystuje delikatne, płynne pociągnięcia, które pomogą Ci osiągnąć stan głębokiego odprężenia. Jest idealny do łagodzenia stresu, napięciowych bólów głowy i zmęczenia. Masaż bazuje na technikach i wykorzystuje elementu masażu klasycznego, gdzie wykonuje się długie, powolne ruchy, a terapeuta wykorzystuje techniki głaskające oraz ugniatające. Masaż relaksacyjny wykonuje się powolnie,  przeważnie całą dłonią, przedramionami oraz kciukami bądź kostkami dłoni. Szczególnie polecany jest osobom przemęczonym, dużo pracującym i narażonych na długotrwały stres. Masaż może obejmować różne obszary ciała, najczęściej jest to całe ciało, cały tył ciała w tym plecy, ramiona oraz nogi i zawsze są omijane strefy miejsc intymnych.
W naszym gabinecie zawsze kładziemy nacisk na jak najlepszą odprężającą atmosferę poprzez podgrzewane łóżko do masażu, nastrojowe, delikatne dźwięki muzyki oraz za pomocą olejków eterycznych, które pomogą Ci się zrelaksować i głęboko oddychać.

Działanie i efekty masażu relaksacyjnego

  • pomaga zniwelować stres

  • wspaniale oddziałuje na układ nerwowy

  • pomaga pozbyć się napięcia mięśniowe

  • przywraca prawidłowy rytm serca oraz właściwe krążenie, ciśnienie oraz przepływ krwi i limfy

  • pomaga w walce z bezsennością

  • zmniejsza ogólne wycieńczenie organizmu

  • pomaga uspokoić oddech

Kojące zapachy olejków pomogą Ci odpłynąć w stan błogiego relaksu

Olejki eteryczne tworzą idealny zestaw do relaksacji. Są one znane ze swoich właściwości uspokajających i energetycznych.

Lawendowy – ma działanie uspokajające i zmniejszające stres.
Bergamotowy – to właściwości uspokajające i odprężające.
Neroli – ma właściwości uspokajające, poprawia jakość snu i obniża poziom stresu.
Ylang-ylang – ma właściwości antystresowe i relaksacyjne.
Kamfora – rozgrewa i przynosi ulgę.
Drzewo sandałowe- ma działanie oczyszczające, kojące i zwalniające tempo życia.
Cytrynowy lub trawa cytrynowa – ma właściwości energetyzujące, ale może być również uważany za relaksujący.

Dodanie kilku kropli tych olejków do balsamu w czasie masażu lub kominka w pomieszczeniu może przyczynić się do odprężenia i stanu błogiego relaksu.

Masaż częściowy – masaż relaksacyjny pleców

Szukasz sposobu na relaks i odprężenie? Relaksacyjny masaż pleców jest właśnie tym, czego potrzebujesz! Ten rodzaj masażu jest wręcz stworzony do rozładowania napięcia i stresu. Nasz specjalny relaksujący masaż pleców to idealny sposób na złagodzenie bólu i napięcia w tych częściach ciała, które najbardziej odczuwają skutki nadmiernego stresu i codziennego życia. Stosujemy delikatne, płynne pociągnięcia, które pomogą Ci się zrelaksować i poczuć świeżo, zmniejszyć uczucie ciągłego napięcia w plecach, a także dyskomfortu i bólu w odcinku lędźwiowo-krzyżowym. Dodatkową korzyścią jest lekki drenaż limfatyczny ciała, wspomagający pracę układu odpornościowego. Masaż częściowy może także obejmować inne partie ciała od stóp po głowę.
Masaż ten poprawia także ukrwienie skóry i mięśni, dzięki czemu Twoje ciało otrzyma odpowiednie odżywianie i energię potrzebną do regeneracji. Wykorzystywane są najróżniejsze z technik masażu, a to wszystko w celu jak najlepszego dopasowania do Twoich predyspozycji. Doświadczeni masażyści zawsze dostosują nasz relaksacyjny masaż do Twoich unikalnych potrzeb, niezależnie od tego, czy szukasz lekkiego, odświeżającego masażu, czy głębokiego, błogiego relaksu. Z pewnością pokochasz nasz rozluźniający masaż pleców!