Masaż dla Kobiet w Ciąży

Ciąża jest pięknym okresem w życiu każdej kobiety, jednak czasami potrafi pociągać za sobą również szereg mniej przyjemnych dolegliwości.

Masaż Kobiet w Ciąży Kraków

Liczne obrzęki, napięcia mięśniowe i ból w okolicach podlegających nadmiernemu obciążeniu tj. barki, kark i szyja, plecy – to tylko niektóre z dolegliwości, z jakimi musi mierzyć się kobieta. Obciążony jest szczególnie odcinek lędźwiowo-krzyżowy, kończyny dolne i stawy kończyn dolnych.

W miarę jak dziecko rośnie, u kobiety zmienia się też środek ciężkości ciała. Powoduje to nienaturalne wygięcie się do przodu odcinka lędźwiowego. Kręgosłup jest mocno przeciążony, co wywołuje dyskomfort, a niekiedy nawet doskwierający ból, który zniechęca do jakiegokolwiek poruszania się.

Rosnący płód uciska naczynia krwionośne, powodując zaburzenia krążenia, co często objawia się opuchlizną nóg.

Dlatego, jeśli chcesz maksymalnie zniwelować te mniej przyjemne skutki ciąży, to warto regularnie poddawać się sesjom masażu, a Twoje ciało z pewnością Ci podziękuje.

Regularny masaż w ciąży:

  • przynosi dobre samopoczucie
  • daje efekt uspokajający i wzmacniający
  • poprawia krążenie krwi i limfy (zmniejszenie obrzęków)
  • łagodzi dyskomfort i bóle pleców
  • pomaga szybciej dojść do dobrej formy po porodzie
  • zwiększa elastyczność skóry (zapobieganie rozstępom)
  • poprawia jakość snu

Każda pacjentka może liczyć na indywidualne podejście i dobór masażu w zależności od jej aktualnych potrzeb. Najczęściej zabieg odbywa się w pozycji siedzącej, półleżącej lub leżącej.

Uwaga! Zabiegom masażu nie powinny poddawać się kobiety w pierwszym trymestrze ciąży, a także miesiąc przed wyznaczonym terminem porodu. Ostateczną decyzję co do skorzystania z masażu w ciąży zawsze należy wcześniej skonsultować ze swoim lekarzem. 

Jeśli jednak nie ma żadnych przeciwwskazań, to zachęcamy do skontaktowania się z naszym specjalistą, który wszystko dokładnie wytłumaczy lub od razu zarezerwować wizytę online.