Oferta Masaży

Dlaczego warto wybrać się do masażysty?

Ból kręgosłupa oraz schorzenia z nim związane są jednym z powodów dla których najczęściej zgłaszamy się do lekarza. Obecnie bóle kręgosłupa i schorzenia układu ruchu stanowią swego rodzaju epidemię społeczną. Nasz układ ruchu w dzisiejszych czasach narażony jest na działanie wielu niekorzystnych dla niego czynników. Poczynając od rozwoju środków transportu, poprzez dominująca pozycję siedząca, zwiększający się czas pracy, zaburzenia psychiczne i psychofizyczne, wymuszone i nienaturalne pozycje ciała, brak ruchu, do zaburzeń biologicznych rytmów snu, złą dietę i nadwagę, nasz układ ruchu, a zwłaszcza kręgosłup, nie są w stanie w pełni się dostosować. Choroby kręgosłupa zostały niedawno uznane za jedną z chorób cywilizacyjnych, wymienionych na równi z cukrzycą, nadciśnieniem oraz chorobami serca.

Ponadto współczesny styl życia przysparza nam coraz większą ilość sytuacji stresowych. Zagrożenie kryje się w nadmiarze pracy i obowiązków. Wymagająca praca, obowiązki rodzinne, pilnowanie wszystkich terminów, napięty harmonogram dnia i wiele, wiele innych. Lista codziennych czynności, które musimy wykonać stale wydłuża się. Popadamy w błędne koło, gdyż chcemy wszystko kontrolować i zbyt wiele zrobić na raz. Przez to nasz organizm większość czasu nastawiony jest na zbyt wysokie obroty. A niemożliwość spełnienia wszystkich obowiązków prowadzi do stresu i frustracji. I tak jesteśmy w ciągłym biegu nie dając sobie chwili na odpoczynek. Wpadamy w spiralę stresu, która wyniszcza nasz organizm i pogarsza jakość naszego życia. Jesteśmy wiecznie przemęczeni i nie potrafimy efektywnie się zrelaksować. Stres „gromadzi się” w naszym organizmie, a kiedy nie ma ujścia, doprowadza do nadszarpnięcia naszej kondycji fizycznej i psychicznej, a przy długotrwałym działaniu niszcząc nasze zdrowie.

Są to wystarczające powody by trochę zwolnić zabójcze tempo życia oraz oddać się jednej z najbardziej znanych i efektywniejszych metod relaksacji, profilaktyki oraz leczenia jaką są masaże. Dlatego powinniśmy zadbać o to, by wygospodarować co najmniej godzinę w tygodniu aby poświęcić ją dla swojego zdrowia. Umówić się na masaże w Krakowie, wyłączyć telefon, położyć na kozetce, wziąć głęboki oddech i poddać się kojącemu zabiegowi.

Pełny cennik masaży w Krakowie.

masaż kraków